Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Wielki Wyścig Butelkowy 2023Co robimy z plastikowymi butelkami? Wyrzucamy? Nie tym razem!Bydgoskie firmy i instytucje zbierały plastikowe butelki, które zostaną użyte do budowy łodzi podczas kolejnej edycji Wielkiego Wyścigu Butelkowego. Już od 14 lat rywalizujemy świetnie się przy tym bawiąc, ale też niejako przy okazji zwracamy uwagę na problem zaśmiecania naszego wspólnego środowiska.

 

Wszystkie startujące zespoły od Organizatora dostają te same materiały i tą samą ich ilość. Następnie samodzielnie projektują i budują „łodzie”, na których ścigają się na wodzie. Napęd stanowi tylko i wyłącznie siła mięśni ludzkich a wiosła, których używają zostały wykonane z trzonków od łopat i plastikowych desek do krojenia warzyw.
Ale to nie tylko Wyścig. To przede wszystkim wielkie wyzwanie, które zaczyna się już na etapie projektowania, poprzez budowę, kończąc zmagania zespołów rywalizacją na wodzie.
Te wyjątkowe konstrukcje z logo firm i ich załogi biorą również udział w dodatkowych konkursach - "hałasowym", gdzie zgromadzeni kibice robiąc hałas decydują, która łódź podoba im się najbardziej.
Kolejny konkurs odbywa się na Facebooku, w którym to internauci decydują o wyborze "najfajniejszej łodzi". To następny etap wspólnej zabawy, ale również bardzo zaciętej rywalizacji a zarazem mocny element promocyjny zespołów oraz firm.
Ta niesamowita atmosfera, w której duch rywalizacji przeplata się z zabawą, odkrywane są wielkie pokłady inwencji i pomysłowości, buduje się silnego ducha zespołowego - to wszystko tworzy i składa się na ten jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy #WielkiWyścigButelkowy.