Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Szanty Szanty Szanty . . .


Już 17 czerwca (sobota) wystąpi Własny Port i Nierobbers !

Własny Port

Zespół powstał w 2003 roku w Bydgoszczy. Tworzą go muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. W repertuarze ma wiele autorskich kompozycji, jak również własne aranżacje najlepszych żeglarskich hitów. Muzycy wykonywanym przez siebie utworom nadają własny charakter i zawsze starają się zostawić w nich cząstkę siebie, nie stronią tez od wykonań a capella. Brzmienie Własnego Portu oparte jest na akustycznych instrumentach podpartych czterema męskimi głosami.

W czasie dwudziestoletniej działalności zespół koncertował na wielu festiwalach i imprezach żeglarskich zarówno w kraju, jak i za granicą ( Niemcy , Norwegia, Wielka Brytania) zyskując uznanie słuchaczy i przychylność organizatorów. Setki zagranych koncertów i udanych imprez są jego wizytówką. Do wielu miejsc wraca wielokrotnie.

Skład zespołu to muzycy świetnie posługujący się zarówno głosami jak i instrumentami a płynące ze sceny, często improwizowane dźwięki sprawiają, że koncerty są żywe i niepowtarzalne.

Nierobbers

 

The Nierobbers, to zespół poruszający się w klimacie piosenki żeglarskiej, turystycznej i poetyckiej. Grupa jest laureatem wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w kraju oraz wielokrotnym zdobywcą Nagrody Publiczności. Wykonawca piosenki autorskiej- własne kompozycje i teksty, to ich znak firmowy. Grupa ma w dorobku trzy płyty długogrające i występy na wszystkich najważniejszych festiwalach i imprezach żeglarskich i turystycznych w Polsce. Koncertują na terenie całego kraju spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności. Białoruś, Ukraina, Dania i miesięczna trasa po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie to zagraniczny dorobek zespołu.

 

Skład zespołu:

Tomasz Szuszkiewicz- gitara, śpiew

Marek Kańduła- gitara basowa, gitara, śpiew

Dariusz Myśliński- harmonijka ustna, mandolina, śpiew

Łukasz Zięba- skrzypce, śpiew