Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Młyny Rothera
W trakcie festiwalowego weekendu Młyny Rothera zapraszają.....

Przyrodnicze szlaki na wystawie „Węzły”

Miejsce: wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” w Młynach Rothera

Termin: 18.06.2023

Godziny: 14.00 i 16.30

Limit osób w grupie: 35

Młyny zapraszają na zwiedzanie wystawy „Węzły” szlakiem… zwierząt zamieszkujących okolice bydgoskich rzek: Brdy i Wisły, ale także Kanału Bydgoskiego. Nie zabraknie przyrodniczych ciekawostek, ptasich opowieści i wodnych anegdot. Młyny zapraszają wszystkich, którzy chcą bliżej poznać historię i przyrodę miasta nad rzeką.

 

Bydgoska woda z lotu ptaka

Miejsce: Nowe Miejsce w Młynach Rothera

Godziny: 15:15 i 17:30

Prowadzący: Dawid Kilon

Uczestnicy: dzieci od 7. roku życia, maksymalnie 20 osób w grupie

Na warsztatach plastycznych nawiązujących do wystawy „Węzły” będzie można bliżej poznać skrzydlatych mieszkańców Bydgoszczy i okolic, którzy są związani z rzekami. Spotkanie będzie okazją do poznania ciekawostek przyrodniczych i rozwijania talentów plastycznych. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne ilustracje ptaków związanych z bydgoską wodą.

 

Zrób sobie pocztówkę!

Miejsce: Młyny Rothera

Podczas festiwalu będzie można stworzyć autorską pocztówkę z rzecznym motywem. Przy pomocy dostępnych materiałów plastycznych i własnej inwencji będzie można stworzyć kolaż inspirowany jedną z rzek przepływających przez nasze miasto, a następnie zabrać ją ze sobą lub zostawić Młynom z dobrym słowem na odwrocie.

 

Wirtualny spływ kajakiem

Miejsce: Młyny Rothera

W trakcie festiwalowego weekendu Młyny zachęcają także do obserwowania wirtualnego spływu kajakowego.  Na młyńskich wyświetlaczach będzie można obserwować faunę i florę z perspektywy bydgoskiej wody. A tych, którzy będą mieli ochotę spróbować swoich sił, Młyny zapraszają na wystawę „Węzły”, na której będzie można przemierzyć oglądane trasy siedząc w kajaku i wiosłując na interaktywnym stanowisku.