Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

X Bydgoski Festiwal Wodny Ster na Bydgoszcz

Za nami jubileuszowa, dziesiąta odsłona Bydgoskiego Festiwalu Wodnego „STER NA BYDGOSZCZ 53N, 18E”. Spotykaliśmy się w pierwszy weekend lata, 23- 25 czerwca 2017,  tradycyjnie w sercu Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej.

Jak co roku, wodna Bydgoszcz zaprezentowała się przed gośćmi imprezy podczas takich wydarzeń jak parada jednostek pływających, wyścig smoczych łodzi czy wielki wyścig butelkowy. Oprawą atrakcji na rzece Brdzie były koncerty znanych i lubianych zespołów szantowych - Cztery Refy, Ryczące Dwudziestki i Klang. Nie zabrakło interesujących osobistości ze świata żeglarstwa i podróży - Zdzich Rabenda i Romuald Koperski. Naszym Kapitanem był Maciej Sodkiewicz.
Mnóstwo atrakcji znalazło najmłodsze grono uczestników naszego wodnego festiwalu: od koncertów piosenki żeglarskiej i teatrzyków, poprzez warsztaty o tematyce wodniackiej, aż po zabawy i gry na świeżym powietrzu.
Program imprezy obfitował w ciekawe wydarzenia muzyczne. Jubileusz świętowaliśmy w doborowym towarzystwie gwiazd polskiej sceny muzycznej (Bracia z Krzysztofem Cugowskim, Adam Sztaba, Justyna Steczkowska, Kuba Badach, Robert Janowski) a także zagranicznych gości: Selfish Murphy.
Poza tym:  wystawy fotograficzne, teatry uliczne oraz rejsy na rzece Brdzie.