Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Szanty Szanty Szanty . . .


Podczas tegorocznej odsłony festiwalu muzycznie czas umilać będą nam fantastyczne zespoły ! Poznajcie je bliżej! 

Glassgo tworzy sześciu doświadczonych muzyków grających energiczny folk w rockowym stylu. Zespół wykonuje autorski repertuar inspirowany muzyką irlandzką połączoną z ostrym rockowym brzmieniem. W kwietniu 2019 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu.

 Pyrates! to wielokrotnie nagradzany zespół grający muzykę folk rockową, szanty morskie, tradycyjne pieśni i zapomniane ballady. Dobrze znani z dynamicznych występów, wprawiających publiczność w ruch. Popularność grupy sięga festiwalowych scen w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce.

Atlantyda to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych stron Polski - Gdyni i Warszawy. Artyści specjalizują się w piosenkach morskich i żeglarskich autorstwa założyciela zespołu - Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Żegluj”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton” to niektóre z nich. Atlantyda w tym roku obchodzi 30 lat na scenie.

Formacja to cieszący się popularnością wśród szantowej publiczności zespół, który może pochwalić się zdobytymi nagrodami na największym polskim festiwalu - krakowskich Shanties. Poza Polską Formacja koncertowała w Niemczech, USA i Kanadzie. W dorobku fonograficznym ma dwie płyty - „Renament” i „Formacja”.

Własny Port w repertuarze ma wiele autorskich kompozycji, jak i również własne aranżacje najlepszych żeglarskich hitów. Brzmienie Własnego Portu oparte jest na akustycznych instrumentach podpartych czterema męskimi głosami. Zespół powstał w 2003 roku w Bydgoszczy.