Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Festiwal Ster Na Bydgoszcz - informacje

Ster na Bydgoszcz to festiwal jedyny w swoim rodzaju. Zlokalizowany w przepięknej scenerii Wyspy Młyńskiej organizowany w naszym mieście od 11 lat. Dzisiaj (9 maja) przedstawiliśmy stan przygotowań do tej wspaniałej imprezy. Oczywiście nie zabraknie stałych elementów Steru, czyli parady jednostek pływających, wyścigu butelkowego, wyścigów smoczych łodzi oraz bydgoskiej masy kajakowej. Ster na Bydgoszcz to także znakomita warstwa muzyczna. Na Wyspie Młyńskiej w czerwcu odbędą się trzy dni koncertów, a na nich artyści podbijający listy przebojów. Każdego dnia zabierzemy Was w muzyczną podróż. Zagrają m.in. Sokół, Daria Zawiałow, Łąki Łan, Mery Spolsky, Sonbird i Paulina Przybysz. Wisienką na torcie będą trzy czołowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które poznamy już wkrótce.

Bydgoszcz płynie z nurtem Kanału Bydgoskiego.
W tym roku powrócimy do korzeni. Wzorem pierwszych dwóch edycji festiwalu, kiedy to odbyły się wystawy Steru na Bydgoszcz, planujemy poszerzyć to wydarzenie o warstwę merytoryczną. Bydgoszcz od 2017 roku jest członkiem prestiżowego stowarzyszenia Stowarzyszenia Inland Waterways International (IWI) i dzięki festiwalowi wodnemu mogłoby starać się w najbliższych latach o organizację najważniejszej konferencji dotyczącej kanałów na świecie „World Canals”. By do tego doszło konieczne są zdecydowane działania, które należy podjąć już w tym roku. Dlatego zorganizujemy tzw. study water tour. Do udziału w nim zaprosiliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia IWI by mogli uczestniczyć w zaplanowanych wydarzeniach festiwalowych oraz by mogli przekonać się, że jesteśmy znakomitym kandydatem do organizacji międzynarodowej konferencji.

Znakomite jedzenie, podróże i rozrywka dla wszystkich
Na festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie- fanom gastronomii i nowych smaków na pewno przypadnie do gustu strefa foodtrucków z kuchnią z całego świata, fani mody i dobrego polskiego designu na pewno odnajdą się w strefie fashion. Na dzieci czekać będą liczne warsztaty i zajęcia, a wszystko pod wspólnym mianownikiem – wodą. To jednak nie wszystko - tegoroczna edycja festiwalu została podzielona na trzy przystanki tematyczne.

Przystanek KONTYNENTY.
A w nim spotkania z podróżnikami, które poprowadzi Dariusz Fedor, redaktor naczelny magazynu „Kontynenty”. Rozpoczniemy opowieścią Michała Worocha, który wspólnie z przyjacielem, tak jak i on poruszającym się na wózku inwalidzkim, landroverem defenderem przejechali z samego południa Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki, aż na Alaskę. Kapitan Joanna Pajkowska podzieli się wrażeniami z samotnego rejsu dookoła świata bez zawijania do portów, z którego wróciła pod koniec kwietnia. Dorota Chojnowska przeniesie nas w świat „Baśni z tysiąca i jednej nocy”, opowiadając o swojej rowerowej podróży po pustyni w Omanie. Ewa Kruszewska i Dariusz Kamiński zaproszą nas na Vistuliadę, czyli kajakową wyprawę całą Wisłą (ponad 1000 km). Jednym z przystanków na tej trasie jest bydgoski Fordon. Magdalena Konik przeniesie nas w dzikie rejony Gruzji, do Tuszetii, gdzie wspólnie z pasterzami przeprowadzała owce przez wysokie partie Kaukazu. Marek Mazur opowie o spływie rzeką Río Marañón, płynącą w Andach Peruwiańskich. Dagmara i Leszek Jureccy wprowadzą nas w klimat wyprawy kajakowej w Indonezji, którą eksplorowali wspólnie z 4-letnią córką. Z kolei Krzysztof Story zabierze nas w wyprawę rowerową po Polsce. Przejechał 6000 km, dotarł do każdego z 16 województw. Wszędzie odwiedzał ten sam adres. Przystanek KONTYNENTY zakończy spotkanie z Kamilą Kielar, która opowie o ponad 500-kilometrowej wyprawie kajakiem morskim do Kolumbii Brytyjskiej w poszukiwaniu tzw. niedźwiedzi duchów. 

Przystanek kino - coś dla amatorów filmów podróżniczych.  W kinie festiwalowym obejrzycie najlepsze filmy o podróżach z całego świata.

Przystanek plaża – to miejsce zamieni się w tropikalną wyspę. Palmy, leżaki, parasole i wiklina. Będzie to idealne miejsce relaksu i muzyki.

I ostatni przystanek związany z Brdą. Sup Open Racing to wyścigi na Brdzie dla wszystkich zainteresowanych, w tym także dzieci. Dla niezdecydowanych Akademia Sup na wodzie, gdzie pod opieką instruktorów nauczymy się pływać na SUP-ach. Dla uwielbiających aktywny wypoczynek zapraszamy na aktywności wodne na lądzie. Tuż obok plaży ustawiony zostanie basen, w którym będzie prowadzona dla dzieci i nie tylko akademia sportów wodnych. W ramach zabaw ustawimy także 20-metrowy tor do skimboardu. Zabawa polega na wzięciu odpowiedniego rozbiegu, rzuceniu deski na powierzchnię wody, naskoku na nią i wykonanie jak najdłuższego ślizgu.Nasze sukcesy

Dotychczasowe nagrody:

  • Wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego: „Odkrywca 2009” w kategorii Wydarzenie Turystyczne
  • Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za rok 2012 w dziedzinie Promocja Wojewódtwa
  • Nominacja do Wyróżnienia w kategorii Wydarzenie Turystyczne i Promocyjne „Odkrywca 2015"
  • Nagroda "Przyjaznego Brzegu 2016"

Poprzednie edycje

2018

Edycja 2018

więcej

2017

Edycja 2017

więcej

2016

Edycja 2016

więcej

2015

Edycja 2015

więcej

2014

Edycja 2014

więcej

2013

Edycja 2013

więcej

2012

Edycja 2012

więcej

2011

Edycja 2011

więcej

2010

Edycja 2010

więcej

2009

Edycja 2009

więcej

2008

Edycja 2008

więcej