Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Wielki Wyścig Butelkowy


Wyścig Łodzi Butelkowych to jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji Steru na Bydgoszcz. Tym razem kibicować będziemy 18 osadom.

Jedna z ulubionych przez bydgoszczan atrakcji Steru na Bydgoszcz odbędzie się w niedzielę (23 czerwca). To jedyny w Polsce wyścig, w którym udział biorą zespoły, przygotowujące swoje łodzie z takiej samej ilości identycznego materiału - w tym przypadku plastikowych butelek.
Wyścig tradycyjnie rozpocznie się o godz. 15. Start zaplanowano na wysokości Rybiego Rynku, a meta wyznaczona została jak co roku na Wyspie Młyńskiej. Pomimo, że trasa wydaje się krótka, nie jest wcale łatwa. Osady będą płynąć pod prąd, a zadania nie ułatwi im silny nurt rzeki. Wyścig zapowiada się zapowiada się widowiskowo.
W tym roku z nurtem rzeki zmierzy się 18 ekip. Z numerem pierwszym zobaczymy ubiegłorocznego zwycięzcę ekipę Pronatura Bydgoszcz. Z kolejnymi numerami na starcie pojawią się osady: Fundacja "Wiatrak", Remondis Bydgoszcz, KS Archers, Fundacja "Wielka Rodzina", Urząd Miasta Bydgoszcz, Muzeum Kanału Bydgoskiego / TeH2oEximo Project, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Helgesen Industries, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Numer Alarmowy 112, Ikea Bydgoszcz, Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani, Caritas Diecezji Bydgoskiej, Pracodawcy Pomorza i Kujaw, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Stawkę z numerem 18 zamknie ekipa pomysłodawcy i organizatora wyścigu -  Sławek & Przyjaciele / Galeria Pomorska.

Wielki Wyścig Butelkowy wspierają:
Remondis Bydgoszcz
Eximo Project
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Ikea Bydgoszcz
Mila - Fale Loki Koki