Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Szantowa niedziela


Już 26 czerwca o godz. 16.15 zaczynamy szantowisko! Na scenie zagoszczą: Trzy Majtki, Banana Boat oraz Orkiestra Samanta!

16.15 - Trzy Majtki

Zespół wydał dwie pełnometrażowe płyty. „Z Prądem” pochodzi z roku 2004 i zawiera popularne, współczesne pieśni żeglarskie oraz trzy autorskie kompozycje. Drugi krążek, „40 Years Old”, wydany w maju 2015 roku, jest już w pełni autorski.Grupa świetnie czuje się zarówno na dużych scenach, jak i na kameralnych imprezach. Ostatnio coraz częściej pojawiają się na zagranicznych festiwalach folkowo - szantowych. Włączają się też aktywnie w działania promujące muzykę i żeglarstwo.

 

17.30 - Banana Boat

Sekstet wokalny, specjalizujący się w oryginalnej twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej, neo-szanty oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej. Zespół powstał w 1994 roku i zadebiutował występem na Tratwie'94 w Katowicach. Pierwszy skład rozwiązał się w 1996 roku. W 1998 roku zespół wznowił działalność w pięcioosobowym składzie, a w ostatnich miesiącach roku 2008, wzmocniony pięknym, ciepłym basem Piotra "Qdysia" Wiśniewskiego, staje się sekstetem.  W roku 2009 zespół obchodzi 15 rocznicę istnienia, 11rocznicę działalności estradowej jako kwintet w składzie: Tomasz Czarny, Maciej Jędrzejko, Paweł Jędrzejko, Paweł Konieczny i Michał Maniara - i już z "Qdysiem", rozpoczyna działalność jako sekstet.

 

18:30 - Orkiestra Samanta!

Folkowo - rockowy zespół z Wrocławia. Żywiołowa, pełna ekspresji i różnorodności muzyka w połączeniu z barwnymi opowieściami o morzu stanowi o wyjątkowości koncertów i twórczości artystycznej zespołu. Kompozycje utworów to wypadkowa inspiracji muzyką folkową ze szczególnym wpływem folku irlandzkiego i szant ze współczesną muzyką rockową. Repertuar zespołu to autorskie teksty związane z tematyką morską. Orkiestra Samanta to od ponad 20 lat uznana marka w środowisku polskich zespołów folkowych i szantowych, zyskująca sobie coraz większą popularność wśród stale rosnącej rzeszy oddanych fanów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.