Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Koncertowy rozkład jazdy


Każdy znajdzie coś dla siebie!

PIĄTEK, 21 CZERWCA

18.00
SONBIRD

Zespół SONBIRD tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku pięknie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Choć powstali zaledwie kilkanaście miesięcy temu, to zdążyli już swoją twórczością skutecznie zwrócić na siebie uwagę.

20.00
SOKÓŁ
Sokół po 20 latach na polskiej scenie muzycznej oraz 10 płytach wydanych w ramach różnych projektów, prezentuje swój pierwszy solowy album. "Wojtek Sokół" to trzynaście całkowicie nowych i różnorodnych utworów. Album jeszcze w preorderze osiągnął status złotej płyty, dzięki ogromnemu zaufaniu fanów do artysty.

Wojtek Sokół to jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, na której jest aktywny już od 20 lat. Dla Sokoła nie istnieją zamknięte ramy gatunkowe. Jest eksperymentatorem, który wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego interpretuje z taką samą wrażliwością i celnością co uliczne historie z mrocznych obszarów wielkiego miasta. Raz refleksja i introspekcja, raz wciągająca fabularna narracja – niezależnie od przyjętej formuły Sokół artystycznie wymyka się jakiejkolwiek oczywistości. Mocny język jego tekstów zawsze miesza się z rozległymi inspiracjami i bogactwem anegdot.

21.30
ØRGANEK
To jeden z największych fenomenów polskiej sceny rockowej ostatnich lat i nie tylko. Rock'n'rollowiec z wrażliwym sercem i pasją.
Moje piosenki powstają z myślą o dobrej piosence, z ładną melodią, porządną harmonią i ciekawym tekstem. Pod tym względem jestem strasznie staromodny. I nie planuję się zmienić. Nagrywając, nie kalkuluję, co dobrze zabrzmi, gdzie można zagrać tak, by ludzie klaskali, jak sztucznie wywoływać emocje. Płyta jest płytą, a koncert spektaklem, to innego rodzaju wydarzenie – mówił w rozmowie z „Co Jest Grane 24” Organek.
Jego słowa doskonale znajdują odzwierciedlenie na koncertach, pełnych rockowego żywiołu, zaraźliwej energii.


SOBOTA, 22 CZERWCA

18.00
MERY SPOLSKY

Wulkan koncertowej energii, fantastyczny kontakt z słuchaczami, charakterystyczne teksty, muzyczny solo-performance i samozwańczy pop Spolsky! Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. Moda MERY SPOLSKY to nieodłączny element jej występów. W kolekcjach występują trzy kolory: czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie.

20.00
PAULINA PRZYBYSZ

Paulina Przybysz grała w wielu zespołach, ale teraz występuje ze swoim solowym materiałem, bo jak sama twierdzi "ma coś do powiedzenia".

Ponad dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie siedem albumów. Paulina Przybysz to laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, a pracowała  między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Enveem.  Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”.

21.30
ANIA RUSOWICZ

Ania Rusowicz to polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”.
Koncerty w Polsce i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

Lata 60-te i 70-te jak pokazuje historia nigdy nie wyjdą z mody, z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje , a dodając do tego nutę nowoczesności tworzą się nowe trendy i style czyli muzyka vintage'owa w nowoczesnym wydaniu.
Zapraszamy Was w bigbitowo-rockową muzyczną podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne.

NIEDZIELA, 23 CZERWCA

18.00
BARANOVSKI

Kiedy rok temu BARANOVSKI odkrywał pierwsze karty nie mógł się spodziewać ile wydarzy się wokół niego w kolejnych dwunastu miesiącach. Tymczasem już w debiutanckim sezonie młodemu wokaliście, muzykowi i songwriterowi udało się dwukrotnie wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce.

Najpierw popularność zdobył singiel „Dym”, który do dziś nie schodzi z wysokich rotacji wielu polskich rozgłośni. Jeszcze lepiej poradziła sobie kolejna piosenka BARANOVSKIEGO pt. „Luźno”, która spośród piosenek śpiewanych po polsku w radiu minionej jesieni ustępowała jedynie przebojom Dawida Podsiadło, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania.

19.00
ŁĄKI ŁAN

Legendarne są występy grupy, stające się pełnym energii i absurdalnego humoru show, w którym równie ważny co muzyka jest sceniczny performance.

Sześciu mężczyzn (Jarosław „Poń Kolny” Jóźwik, Michał „Bonk” Chęć, Włodzimierz „Paprodziad” Dembowski, Piotr „Mega Motyl” Koźbielski, Bartek „Zając Cokictokloc” Królik oraz Marek „Jeżus Marian” Piotrowski) w strojach polnych zwierzaków podbiło polską scenę muzyczną już swoim pierwszym albumem zatytułowanym po prostu „Łąki Łan” z 2005 roku. Jak muzycy sami o sobie mówią, gatunek, który wykonują to „łąki funk” – połączenie funku i punka. Łąki Łan zyskali miano jednego z najbardziej osobliwych i „odjechanych” zespołów w naszym kraju. Legendarne są występy grupy, stające się pełnym energii i absurdalnego humoru show, w którym równie ważny co muzyka jest sceniczny performance.


20.30
DARIA ZAWIAŁOW

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „A Kysz!”, nad którym pracowała wraz z
przyjacielem i producentem Michałem Kuszem. Płyta okazała się dużym sukcesem – w rok po premierze osiągnęła status Złotej Płyty, promujące ją single zdobyły szczyty list przebojów, a teledyski osiągnęły wielomilionowe liczby wyświetleń. Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach ( m.in. na Open’erze, Orange Warsaw Festivalu, Męskim Graniu, Kraków Live Festival), a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy!
Daria Zawiałow wraz z producentem Michałem Kushem stworzyli również autorską wersję utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”, który w styczniu 2018 roku wspiął się na 1 miejsce „Listy przebojów Programu Trzeciego”. Daria Zawiałow otrzymała 2 nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach "Fonograficzny debiut roku" oraz "Album roku alternatywa".
Aktualnie w rozgłośnie radiowe podbija najnowszy singiel Darii „Szarówka” zwiastujący album, którego premiera odbyła się 8 marca 2019 roku.