Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Wielki Wyścig Butelkowy 2022 - zbieramy chętnych!


Co robimy ze zużytymi plastikowymi butelkami? Po prostu je wyrzucamy. Czy można je jakoś wykorzystać? Oczywiście!A co można zrobić mając w dyspozycji 360 pustych plastikowych butelek, taśmę klejącą i folię stretch? Można np. ze znajomymi zbudować łódź. A jeśli 17 innych ekip też zbuduje swoje łodzie? Wtedy odbywa się WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY.26 czerwca 2022 o godz. 15:00 już po raz XII na Wyspie Młyńskiej odbędzie się WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Sławek Piotrowski, znany z różnych akcji społecznikowskich.

W tym dniu śmiałkowie, którzy reprezentują 18 różnych zespołów staną ramię w ramię, żeby stoczyć kolejną pasjonującą walkę na wodzie. Ale rywalizacja zacznie się już wcześniej. Zespoły otrzymują od organizatora te same materiały i co ważne tą samą ich ilość. Samodzielnie projektują i budują swoje „pojazdy wodne”, żeby swoją pomysłowością i kreatywnością zaskoczyć licznie zgromadzonych kibiców, konkurencję a czasem nawet samych siebie. Jako napęd zespoły mogą wykorzystywać tylko siłę mięśni ludzkich.

A to nie jedyna rywalizacja. Przed samym WYŚCIGIEM odbędzie się konkurs „hałasowy”, w którym to kibice krzycząc, gwiżdżąc, tupiąc postarają się przekrzyczeć konkurencję. Natomiast przez ostatni tydzień przed WYŚCIGIEM będzie się trwał internetowy konkurs na „najfajniejszą łódkę”. To zabawa dla internautów, ale również możliwość dla zespołów zaprezentowania w sposób kreatywny swoich dokonań i przekonania kibiców do zagłosowania na wybraną przez siebie łódkę.
Natomiast nagrodę specjalną dostanie ekipa, która wykaże się największym zaangażowaniem i pomysłem dotyczącym zaprezentowania łodzi i jej ekipy.

Co w tym roku wymyślą zespoły? Machina ruszy niebawem. Prace będą trwały w tajnych bazach, gdzie konkurencja nie może podglądać niesamowitych i czasem bardzo zaawansowanych rozwiązań, które mają dać zwycięstwo i „wieczną chwałę”.

Jeżeli masz zgraną ekipę, która chce wziąć udział w tym nietuzinkowym wydarzeniu zapraszamy do kontaktu z organizatorem – Sławkiem Piotrowskim:  slawek.y4u@gmail.com