Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Wybieramy najpiękniejszą


Ruszają przygotowania do konkursu na najpiękniej przystrojoną łódkę podczas „sterowej” parady jednostek pływających.

Do rywalizacji zapraszamy wszystkich, którzy 24 czerwca wezmą udział w paradzie na Brdzie o godzinie 17.00. Zadbajcie o to, aby w ten wyjątkowy dzień wasze łodzie wyglądały niebanalnie. Im wasz projekt będzie bardziej szalony, bardziej spektakularny, tym większe szanse na wygraną. Strojne mogą być nie tylko łodzie ale i załoganci. Im więcej inwencji i wyobraźni w waszych kostiumach, tym lepiej. Tematyka stylizacji jest dowolna. Na pewno na Brdzie nie zabraknie rusałek, pirackich szkunerów i kwiecistych wróżek.
Oceną łodzi zajmie się czteroosobowe jury: Karol Słowiński – Prezes Bylot-u , Mirela Jaros – Klimińska - Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, Adam Gajewski - barka Lemara, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy , Tomasz Izajasz – Muzeum Kanału Bydgoskiego. Ogłoszenie wyników nastąpi w około 20.00 po koncercie zespołu Selfish Murphy na scenie na Wyspie Młyńskiej. Zwycięzcy otrzymają puchar oraz zestaw „sterowych” upominków. Nagrodzimy zwycięzców w dwóch kategoriach: jednostki napędzane siłą mięśni oraz napędzanych silnikami.
Być może już ruszyły prace na ozdobieniem waszych jednostek. Jeżeli tak, chętnie pokażemy postępu prac na naszym FB. Zdjęcia wysyłajcie za pośrednictwem wiadomości prywatnych poprzez FB. Powodzenia!