Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Strefa Kontynentów


Najstarszy polski niezależny magazyn podróżniczy „Kontynenty” zaprasza do Strefy Kontynentów – w Bydgoszczy, podczas festiwalu Ster na Bydgoszcz, już 25 i 26 czerwca. Rezerwujcie czas!

Zabierzemy Was w niezapomnianą podróż: na samotną wędrówkę poza szlakami przez mroźną Szwecję; na niebezpieczną ekspedycję do samego jądra chciwości – matecznika szemranych handlarzy diamentów i nielegalnych kopalń w Demokratycznej Republice Konga; na liczący 4300 km szlak wzdłuż oceanu – Pacific Crest Trail; w podróż rowerową nad wysychające Morze Aralskie, do kutrów rdzewiejących na pustyni i do ludzi próbujących znaleźć sobie miejsce w wymarłym krajobrazie; na wyprawę z poszukiwaczami skarbów, wydobywających z dna Wisły kosztowności rabowane przez Szwedów w czasie Potopu; i wreszcie – w ostatni rejs z niezapomnianym Olkiem Dobą. Przewodnikami w tej podróży będą wytrawni podróżnicy, nagradzani autorzy „Kontynentów”: Kamila Kielar, Bartek Sabela, Katarzyna Nizinkiewicz, Łukasz Wierzbicki, Krzysztof Story, Marcin Jamkowski i – sam naczelny „Kontynentów” Dariusz Fedor. 

W kramiku „Kontynentów” będziecie mogli kupić – w specjalnych, festiwalowych cenach – unikalne tomy z serii „Opowieści podróżne”, książki Ryszarda Kapuścińskiego, Elżbiety Dzikowskiej i innych dawnych autorów „Kontynentów” oraz reporterów–prelegentów Strefy Kontynentów (szczegóły: magazynkontynenty.pl). Przyjdźcie po autograf podziwianych przez siebie podróżników. Przyjdźcie po radę. Przyjdźcie po opowieść – nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. Zapraszamy!