Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Podsumowanie Wielkiego Wyścigu Butelkowego


Zanim zespoły weszły do wody stoczyły pojedynek w 2 nietypowych konkursach: "piękności" - zespoły przez ostatni tydzień przed Wyścigiem zamieszczały na swoich profilach FB posty, zdjęcia i filmy mające przekonać internautów do wyboru ich łódki jako tej najfajniejszej - tą rywalizację wygrała ekipa Wujek Porada, "hałasowy" - kibice zgromadzeni na Wyspie Młyńskiej robiąc hałas za pomocą gardeł i nie tylko decydowali, która ekipa prezentuje się najlepiej i najbardziej im się podoba - tu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka a tą wygrała ekipa Sławek & Przyjaciele / Galeria Pomorska

Wszystkie "pojazdy wodne" zostały ustawione na Wyspie Młyńskiej i każdy mógł z bliska zobaczyć i przekonać się, że wszystko zostało wykonane z plastikowych butelek, taśmy klejącej i folii stretch. A było co tym razem oglądać. Z roku na rok realizacje stają się coraz bardziej pomysłowe i kolorowe a co ważne zespoły coraz częściej szykują specjalnie na tą okazję przygotowywane stroje a nawet filmy. Jeszcze trochę i będziemy przydzielać swoje własne "Oscary".
Prom kosmiczny, zmutowany krokodyl, łódź podwodna, pływająca flaga, bolid wyścigowy, czołg, łódź wikingów a nawet słoń bojowy to tylko niektóre z konstrukcji, które stoczyły na wodzie zaciętą rywalizację o palmę zwycięstwa. Trzeba też pamiętać, że zgodnie z regulaminem Wyścigu napęd stanowil tylko i wyłącznie siła mięśni ludzkich.
Sygnał do startu dał tegoroczny kapitan "Steru na Bydgoszcz" - żeglarz i podróżnik Maciej Sodkiewicz i zaczęła się "jazda po bandzie".
Nie obyło się jak zwykle bez drobnych przepychanek na starcie, ale walka była toczona według zasad fair play. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie a najwięcej sił na finiszu zachowała ekipa Archers, czyli zawodnicy futbolu amerykańskiego i to oni wznieśli puchar za zwycięstwo w IX Wielkim Wyścigu Butelkowym.


Zwycięzcom gratulujemy, ale doceniamy też wysiłek pozostałych zespołów, które kolejną szansę będą miały już za rok.
Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:
1.    KS Archers
2.    Fort Polska
3.    Pronatura
4.    Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe
5.    Carrefour
6.    Eximo Project
7.    Bractwo Wojowników "Kruki"
8.    Interact
9.    Miejskie Wodociągi i Kanalizacja
10.  Pracodawcy Kujaw i Pomorza / Les Higiena
11.  Leroy Merlin
12.  Remondis
13.  Uniwersytet Technologiczno-Przyrodnuiczy
14.  Wujek Porada
15.  Urząd Miasta Bydgoszcz
16.  Caritas
17.  Sławek & Przyjaciele / Galeria Pomorska
18.  Fundacja "Wielka Rodzina"


Pamiątkowe i nietypowe, jak wszystko w tym Wyścigu, puchary dla wszystkich startujących zespołów sponsorowała Galeria Pomorska. Nagrody dla wszystkich uczestników w postaci kosmetyków do włosów linii Mila ufundowała firma Fale Loki Koki. A dla 3 pierwszych zespołów pakiety do Parku Rozrywki ufundował Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.
Nad bezpieczeństwem wszystkich startujących zespołów czuwało jak zwykle nieocenione WOPR.
I jak zwykle na koniec kilka słów refleksji od organizatora. "To był już 9-ty Wyścig i wciąż zespoły zaskakują nas swoimi pomysłami i inwencją. Jestem bardzo zbudowany tym, że coraz więcej dzieje się "dokoła" Wyścigu. Coraz więcej czasu zespoły poświęcają nie tylko łodziom, ale również swoim strojom i szeroko rozumianej reklamie (sesje zdjęciowe, filmy). Staje się to coraz większym wyzwaniem, bo poprzeczka została zawieszona wysoko, ale i ambicje, żeby konkurencję i kibiców zaskoczyć czymś nietypowym są coraz większe.
Ale najważniejsze dla mnie jest to, że wszyscy od początku do końca świetnie się bawili. Jestem zmęczony, ale szczęśliwy, że znowu udało nam się razem stworzyć coś wyjątkowego o czym mam nadzieję będziemy wspominać długimi latami.
Do zobaczenia za rok na jubileuszowym X Wielkim Wyścigu Butelkowym."