Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Kolejna edycja STERU NA BYDGOSZCZ przechodzi do historii


Pomimo kapryśnej aury gości Festiwalu nie brakowało. Tłumy publiczności przyciągnęły nasze największe atrakcje: koncert Audiofeels rockowo i symfonicznie oraz magiczny spektakl laserowy na ekranie wodnym na Brdzie. Widownia była pełna także na spotkaniu z załogą Katharsis II oraz koncertach Mikromusic oraz Agi Zaryan & European Jazz Quartet. Publiczność w deszczu wysłuchała niedzielnego koncertu Ach jak przyjemnie w wykonaniu Orkiestry J. Straussa. Piracka wyspa zlokalizowana na plaży oferowała najmłodszym uczestnikom mnóstwo atrakcji. Urozmaicony program imprezy gwarantował dobrą zabawę. Z pewnością nie było miejsca na nudę!

Wszyscy ubolewamy nad zamknięciem śluzy na Kanale Bydgoskim. Jednostek jest mniej niż dotychczas, jednakże zaangażowanie lokalnych klubów i stowarzyszeń, a także goście, którzy przypłynęli do Bydgoszczy od strony Wisły, pozwoliło Miastu na organizację parady - najważniejszego elementu programu Festiwalu.
Tradycyjnie, parada łodzi oraz wyścig butelkowy cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Warto nadmienić, że wiele wydarzeń około sterowych zostało zorganizowanych również przez naszych partnerów. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie oraz chęć współpracy.
Po raz kolejny Bydgoszcz pokazała, że potrafi celebrować rzekę: Brdę, Wisłę, Kanał Bydgoski.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Dziękujemy i do zobaczenia…