Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Jubileuszowy Wielki Wyścig Butelkowy za nami


No i w końcu przyszedł czas na najważniejszą rywalizację - Wielki Wyścig Butelkowy. Należy jeszcze przypomnieć, że wszystkie startujące zespoły dostają te same materiały i tą samą ich ilość, czyli 360 pustych plastikowych butelek, nakrętki, taśmę klejącą i folię stretch. Co ważne samodzielnie projektują i budują swoje łodzie. Wiosła przygotowane przez organizatora zrobione są z trzonków od łopat i plastikowych desek do krojenia warzyw a napęd oczywiście stanowi tylko siła mięśni ludzkich.

Zanim jednak przystąpiliśmy do głównej rywalizacji odbyły się 2 dodatkowe konkursy:
•    "piękności" - w którym przez tydzień przed Wyścigiem internauci głosowali na najfajniejszą łódkę i zwycięzcą tej rywalizacji okazała się ekipa Corimp
•    "hałasowy" - przed samym zwodowaniem kibice zgromadzeni na Wyspie Młyńskiej robiąc hałas decydowali, która łódka podobała im się najbardziej a tym razem najgłośniejszy doping miała ekipa Eximo Project

Kogo a właściwie co zobaczyliśmy w tym roku na starcie? Zespoły znów zaskoczyły nas swoją pomysłowością i inwencją twórczą. Były m.in. rekiny, boisko piłkarskie, butelka, wieżowiec, helikopter a nawet łódź "uss beton". Pomysłowość ludzka nie zna granic.
Dwie ekipy startem w Wyścigu uczciły również jubileusz swojego powstania - Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani 60 lat, a 10 lat Pronatura, która "dodatkowo" Wyścig wygrała.
Jak zwykle przed samym Wyścigiem było mnóstwo śmiechu i zabawy, ale na starcie żarty się skończyły i zespoły przystąpiły do "poważnej" rywalizacji. Walka tradycyjnie była zacięta, pełna zaskakujących zwrotów i zmian na prowadzeniu. Niestety nie wszystkim zespołom udało się ukończyć Wyścig a ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:
1.    Pronatura
2.    Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
3.    Urząd Miasta Bydgoszcz
4.    Archers
5.    Pracodawcy Pomorza i Kujaw
6.    Horus
7.    Remondis
8.    Caritas
9.    Eximo Project
10.    Miejskie Wodociągi i Kanalizacja
11.    Sławek & Przyjaciele / Galeria Pomorska
12.    Muzeum Kanału Bydgoskiego
13.    Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani
14.    Corimp
15.    Fundacja Wielka Rodzina
16.    Numer Alarmowy 112
17.    Exploseum
18.    Amarensi
Ani się oglądnęliśmy i minęło już 10 lat w trakcie których tak wiele się działo, startowało tyle różnych ekip i widzieliśmy tyle wyjątkowych projektów. Mam nadzieję, że jeszcze wiele lat przed nami i jeszcze wiele razy startujące zespoły zaskoczą nas swoją "twórczością".

Do zobaczenia w przyszłym roku :)