Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Dmuchanym kajakiem przez Polskę. 1200 kilometrów rzecznej przygody


Pod koniec czerwca zeszłego roku dwójka młodych ludzi postanowiła zrealizować pewne szalone marzenie. Zdzich Rabenda wraz z Moniką Stefanek wyruszyli ze Śląska z dmuchanym kajakiem na plecach pociągiem i autostopem na sam koniec Polski i Unii Europejskiej - do przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku z zamiarem przepłynięcia "na skos" od wschodniej do zachodniej granicy kraju. Do pokonania mieli 1200 kilometrów największymi polskimi rzekami Bugiem, Narwią, Wisłą, Brdą, Kanałem Bydgoskim, Notecią, Wartą i Odrą.

Mimo wielu przeciwności losu i braku jakiegokolwiek doświadczenia (nigdy wcześniej nie pływali kajakiem) czterdzieści dni później po ogromnej ilości przygód, walki z żywiołem i własnymi ograniczeniami dotarli do wybrzeża Morza Bałtyckiego. To opowieść o pokonywaniu granic w każdym znaczeniu tego słowa. Będziecie mogli o niej posłuchać w sterową niedzielę na Przystani Bydgoszcz o godz. 15.30!

Podróż Dmuchanym Kajakiem przez Polskę została nominowana przez redakcję miesięcznika National Geographic do prestiżowej nagrody TRAVELER w kategorii "Podróż Roku".

Zdzich Rabenda – podróżnik, zawodowy gawędziarz, miłośnik sportów ekstremalnych i fotografii. Od wielu lat próbuje zrozumieć świat. Na co dzień łączy swoje zainteresowania wraz z wykształceniem antropologa i animatora kultury prowadząc na terenie całego kraju działalność edukacyjną pod szyldem "TYŚ WIDZIOŁ", w ramach której realizuje prezentacje oraz warsztaty o tematyce etnologiczno- podróżniczej adresowane dla dzieci i dorosłych. Jego przygody można śledzić na:
Takie tam Z tripa oraz Tyś Widzioł - Podróże i Edukacja