Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Przystań.

Bydgoski Festiwal Wodny


Spotkajmy się w dniach 22-24 czerwca!

Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz” to coroczne święto ku czci wodniackich tradycji miasta. To jedyna taka impreza w Polsce, podczas której goście i uczestnicy mogą na własnej skórze odczuć, jak silny jest związek miasta i wód – Brdy, Wisły oraz Kanału Bydgoskiego. Podczas Festiwalu promować będziemy Bydgoski Węzeł Wodny – nieodłączny element tożsamości naszego miasta, wraz z wszystkimi jego atrakcjami i rolą, jaką odgrywa dla turystyki i środowiska.
Już teraz zachęcamy do sprawdzenia, jakie niespodzianki i koncerty przygotowaliśmy na 11. edycję „Ster na Bydgoszcz” 2018. Festiwalowym centrum jak co roku będzie Wyspa Młyńska, a na niej m.in. Jarmark Festiwalowy, Tawerna nad Brdą, szanty, strefa zabaw i warsztatów dla dzieci oraz scena, na której wystąpią znakomici goście i artyści. Przygotujcie się na stałe elementy wydarzenia, takie jak Wielki Wyścig Butelkowy, Wyścig Smoczych Łodzi, paradę jednostek pływających czy regaty wioślarskie.
Zapraszamy do poznania szczegółowego programu tegorocznej odsłony „Steru na Bydgoszcz” i zaplanowania wyjątkowego, żeglarskiego weekendu 22-24 czerwca. Do zobaczenia!